Actions

Work Header

The neighbors (Съседите)

Summary:

съавтор ; Рей (мой близък приятел)
(Това не е последния продукт!!!! Има някои промени, които не съм качил!!! Дано в бъдеще да можете да си я закупите в някоя книжарница!!!)
Банда тийнейджъри най-сетне почват да правят музика, но сякаш никой не го интересува за изкуството им.
Отчаяни за слушатели се съгласяват да участват в подкаста на техен приятел.
Така се запознават с Димитрий Иванович - мистериозен физик и изобретател, който е намерил начин да се върнат в миналото.
Дали "Съседите" ще успеят да се задържат живи в Лондон през 70те? А ще станат ли известни? Какво ще се случи ако заменят бандите, с които сме израстнали ние?

Chapter 1: 1. Въведение

Chapter Text

Всичко започна на 23-ти Март.

Времето все още беше достатъчно студено за якета, но и достатъчно топло , за да завриш с пуловер и яке.

Вече минаваше 8 след обяд, а петима тийнейджъри седяха на една от масите в “Аладина.” Трима ядяха, а другите двама ги чакаха.

- Значи… Ихаа? С две А-та? - попита единият, който не ядеше.

- Да. А може например Je- прекъснаха този с бургера.

- Не, не, не! Знам какво ще кажеш и не искам да го чувам! - поклати глава вторият, който не ядеше. Той записваше в една тетрадка идеите за имена, които приятелите му измисляха.

- Стига бе, остави го да се изкаже. Какво щеше да кажеш? - каза този с големия дюнер и пепсито.

- Jesu-

- Не!!! - извика вторият, който не ядеше. - Лошо е, не искаш да го чуваш!

- Нека просто се казваме “Съседите.” А? Харесва ли ви? - попита тази с големия дюнер и кока - колата. Да, двамата не се харесват толкова.

Всичките светнаха. Пусна се орган на фона на ангелски “А”-та и тихи Халелуи. Сякаш не са чували нещо по-иновативно досега. “Съседите!” Колко креативно! Как досега не са се сетили?

- Ама ние не сме съседи… - промърмори този с колата.

- И няма ли вече “The neighbourhood?” - попита вторият, който не ядеше.

- Да, но те са “Квартала,” а ние ще сме “Съседите!” Дори да не сме съседи… - тази с колата се скри зад дюнера си.

- Съседи по квартали сме. - този с пепсито замахна с ръка. - Донякъде. Освен вие двамата. Живеете на майната си.

- Всички ли сме съгласни със “Съседите?” - единият, който не ядеше , се изправи на крака и протегна ръка към всеки. - Фронтман.

Един по един всички си сложиха ръцете върху неговата.

- Басист. - каза вторият, който не ядеше.

- Барабанист. - каза този с пепсито.

- Синтезатор. - каза тази с колата.

- Китарист. - каза този с бургера.